بررسی مشکلات و چالش‌های باشنده‌گان ولسوالی‌های وردوج، یمگان و درهٔ خستک ولسوالی جرم توسط هیئت نظامی مرکزی

دگرجنرال هلال‌الدین "هلال" که جهت بررسی وضعیت امنیتی بدخشان به این ولایت آمده بودند با حضورداشت محترم پاسوال احمد فیصل "بیگ‌زاد" والی ولایت بدخشان و عبدالله "ناجی‌نظری" عضوی شورای ولایتی، با بزرگان و منتفذین ولسوالی‌های وردوج، یمگان و درهٔ خستک در سالن جلسات مقام ولایت دیدن کرده، مشکلات و چالش‌های باشنده‌گان این مناطق را از زبان خودشان استماع نمودند.
دراین دیداروالی ولایت بدخشان، طی سخنان، خواهان عملیات نظامی زودهنگام برای واپس‌گیری ولسوالی‌های وردوج، یمگان و دیگرساحات که تحت تهدید امنیتی قراردارند، گردید و اضافه کرد که اگر این دو ولسوالی ازوجود گروه طالبان پاک‌سازی گردد، نه تنها بدخشان امن خواهد شد، بلکه تأثرات مثبتِ به ولایت‌های همجوار خواهد گذاشت.
والی بدخشان، دراین دیدار ازحمایت قاطع وهمه‌جانبهٔ مردم بدخشان به نفع نیروهای امنیتی خبرداده و افزود که اگرساحات ازدست رفته دوباره ازنزد گروه طالبان گرفته شود و مردم محل تعهد کامل دارند که از مناطق‌شان دفاع کنند و به دشمن باردیگر اجازه برهم زدن امنیت را نخواهند داد.
بزرگان ولسوالی‌های یادشده با انتقاد تند ازعمل کرد گروه طالبان طی سه سال گذشته درمقابل مردم، بیان‌داشتند که آنان به هیچ دین، اصول و مقررات پا بند نبوده و دراین مدت ازهیچ نوع ظلم و بدرفتاری علیه مردم بیگناه این مناطق دریغ نکردند.
آنان اظهارداشتند که این گروه دها زن حامله، متنفذ و جوانان این ولسوالی‌ها را به جرم دست داشتن با نظام جمهوری اسلامی افغانستان تیرباران کردند، درحالکه این افراد کاملاً بیگناه و بی‌طرف بودند.
باشنده‌گان این ولسوالی‌ها درادامهٔ صحبت‌هایشان بیان کردند که دیگر صبر و حوصله مردم این ولسوالی‌ها به پایان رسیده و تحمل ظلم و استبداد تروریستان را ندارند.
آنان ازهیئت مذکور خواستند که‌ عملیات‌ نظامی را در بدخشان به خصوص این دو ولسوالی آغاز نمایند و مردم ولسوالی‌های وردوج، یمگان، درهٔ خستک و بقیه مناطق بدخشان با تمام قوت وتوان آماده‌گی مبارز و ایستاده‌گی را در مقابل تروریسان دارند.
متنفذین و برزگان این ولسوالی‌ها، تعهد سپردند ضمن حمایت ازنیروهای امنیتی، درمقابل دشمنان مردم افغانستان می‌ایستند و پس ازتصرف دوبارهٔ محلات شان ازنزد طالبان، نگهداری این مناطق را به‌دوش خواهند گرفت و به دشمن باردیگر اجازه نخواهند داد که باعث اخلال امنیت گردند.
دگرجنرال هلال‌الدین "هلال" معاون وزارت دفاع ملی، پس شنیدن سخنان آنان، افزود که بعد از بررسی وضعیت امنیتی، دریافت مشکلات و پیشنهادات مردم این ولایت اقدامات عملی و قناعت کنندهٔ روی دست گرفته خواهد شد.
معاون وزارت دفاع ملی، ازحمایت مردم بدخشان ازنیروهای امنیتی قدردانی کرده علاوه نمود که با این قاطعیت ان‌شاالله دشمنان سوگند خورده افغانستان، توان جنگیدن و مقابله کردن را با نیروهای امنیتی و مردمی نخواهند داشت و به زودی مردم بدخشان شاهد خبرهای خوشِ خواهند بود